Makaleler

Lansinoh İle Ödüllü Ürünler Mutlu Anneler

Yayın tarihi: 24 Aralık 2015

4000 Annenin Oyları İle Belirlenen, İbs 2015 Ödül Töreninde, Lansinoh “Annelerin Seçimi” ve “Yılın İnovatif Ürün” Ödülleri Kategorilerinde Ödül Aldı! Türkiye’nin en önemli anne bebek çocuk fuarı İBS, 11-13 Aralık 2015 İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.11 Aralık 2015 günü, toplam 8 kategoride 4000’in üzerinde kişinin oylamasıyla belirlenen İBS 2015 Ödülleri sahiplerini buldu. 55 markanın 187 ürün ile katıldığı oylamada Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi ile “Annelerin Seçimi” ödülünü alırken, Lansinoh NaturalWave Biberon “Yılın İnovatif Ürünü” ödülüne layık görüldü.

Annelerin Seçimi Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi

Emzirme bir bebeğe verilebilecek ve etkisi bir ömür boyu süren en önemli hediyedir. Emzirmek çok doğal bir süreç olsa da, emzirmeye başlangıçta zorluklar yaşanabilir. Özellikle göğüs ucu ağrıları ve çatlakları erken dönemde emzirmeyi bırakmanın en önemli nedenidir.

Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi, emzirme dönemde annelerin yaşadığı göğüs ucu ağrılarını çok hızlı ve çok güvenli şekilde iyileştirmektedir. 4000 annenin oyları ile belirlenen İBS yılın ürünleri ödüllerinde, annelerin hayatını kolaylaştıran Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi “annelerin seçimi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Annelerin Lansinoh ile ilk tanıştıkları ürün olan Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi, annelerin emzirme döneminde yaşamış oldukları göğüs ucu ağrılarının dindirilmesi ve çatlaklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Emziren annelerin bir çoğunun yaşadığı göğüs ucu ağrıları, annelerin erken dönemde emzirmeyi bırakmalarının başlıca sebebidir. Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi, saf lanolin içeriği ve yüzde yüz doğal, yüzde yüz hipoalerjenik yapısı ile anne ve bebek için güvenlidir. İngiliz Alerji Kurumu’nun da onayını almış dünyadaki tek göğüs ucu kremi olan Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi’nin emzirmeden önce silinmesi gerekmez. Böylece bebek, anne sütünün tadını ve kokusunu alır, anne memesini reddetmez.

Yılın En İnovatif Ürünü Lansinoh NaturalWave Biberon 

Emzirmeden Biberona Biberondan Emzirmeye Kolay Geçiş 

Lansinoh’un 2015 yılı başlarında lansmanını yaptığı Lansinoh NaturalWave Biberon, emzirmeden biberona ve biberondan emzirmeye kolay geçiş özelliği ile 4000 annenin oyları ile belirlenen İBS Ödüllerinde “Yılın İnovatif Ürünü” ödülüne layık görüldü.

Bebekler anne memesini emerken meme ucunu dilleri ve damakları arasına sıkıştırarak dalgaya benzer peristaltik bir hareket uygulayarak sütü çıkarırlar. Fakat standart biberonlarda bebekler bu hareketi uygulayamadıkları için biberonu kabul etmez ya da kabul ederse annesini tekrar emmek istemeyebilir. Bu duruma meme başı şaşkınlığı denir.

Lansinoh NaturalWave Biberon’un ise emzirme düzeni oturmuş* bebeklerin anne memesinde uygulamış oldukları dalgaya benzer emme hareketinin emzik üzerinde uygulanmasına olanak tanıdığı klinik olarak kanıtlanmıştır1. Böylece bebekler biberonu kolay kabul eder ve anne ile biraraya geldiğinde emmeye devam edebilir.

 

 

AVS Hava Giriş Sistemi ile beslenme sırasında hava biberon içine girer ve böylece kolik sancısının potansiyel sebebi olan hava yutma azaltılmış olur.

Lansinoh Pazarlama Müdürü Derya İşçioğlu ödül törenindeki konuşmasında “Lansinoh bir emzirme markası ve biz bu ödülü bir biberonla alıyoruz. Lansinoh NaturalWave Biberon özellikle işe dönen annelerin daha uzun süre bebeklerini emzirebilmelerini destekleyen bir teknolojiye sahip. ''Artık çalışmak ve emzirmek bir arada mümkün.” diye belirtti.

*Bebeklerin emzirme düzeni 6-8 hafta içinde oturmaktadır. Bu sebeple ilk 6 hafta bebeklerin mecbur kalınmadıkça biberonla tanıştırılmaması gerekmektedir.
1Woolridge et al, Key findings: “How Breast-fed Babies bottle-feed” Leeds Ultrasound Imaging Study 2 (LUIS-2) May 2011

İBS Ödülleri Kategorileri

İBS 2015 Ödülleri 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında halk oylamasına sunuldu. 4000 kişinin katıldığı oylamada; 8 kategoride, 55 ürünün yarıştı. Kategorileri,  "Hamile Dostu Ürün", "Bebek Dostu Ürün", "Çocuk Dostu Ürün", "Anne Dostu Ürün", "Aile Dostu Ürün", "İnovasyon", "Sosyal Sorumluluk" ve "Yılın Ürünü" 

İlgili Kategoriler

Lansinoh Araştırmalari Sonuçları   Ürünler Hakkında Merak Ettikleriniz   Lansinoh Hakkında Haberler   Emzirme  

İlgili ürünler